اعلام تولد گدایی مدرنیسم

مدرنیسم به جز موارد هنری، معماری، موسیقی، ادبیات به گدایی رسید.

Modern begging Email

این تنها به ایمیل محدود نبوده بلکه به طرق دیگر هم اقدام به طلب پول یا گدایی مدرن کرده‌اند.

از موارد جالب توجه مورد اول اجازه تماس با طلب کننده پول بود که نگارنده‌ی ایمیل، شماره‌ی خود را در آخر به پیوست آورده است و در ارتباط بودن با طلب کننده یکی از شگرد‌های جالب توجه فرد است.

مورد دوم، طلب پول با اس‌ام‌اس است که این مورد بسیار زیاد و به طرق مختلف اتفاق افتاده است. از طریق خود فروشی تا موارد دلسوزانه به مانند مورد روبرو.

 

 

پ.ن: ولی به علت اینکه هر دور مورد در یک روز مجدد اتفاق افتاد به مانند كيويستو (1377) شروع دوره پست مدرن را بعد از ظهر 15 ژوئيه سال 1972 اعلام كرده‌، يعني «لحظه‌ايي كه مجموعه‌ خانه‌سازي پروئيت ايگوي سن‌لويي با ديناميت به تلي از خاك تبديل شد»، حال من شروع دوره‌ی گدایی مدرن ایرانی را امشب ۲۳ژانویه سال سیزدهم از دوهزارم پس از میلاد مسیح اعلام می‌دارم.

باشد که سال‌ دیگر، پست‌مدرنیسم گدایی را نیز شاهد باشیم.
آمین

One thought on “اعلام تولد گدایی مدرنیسم

  1. تاکنون در هیچیک از سرشماری‌های ایران پرسش‌های مربوط به وابستگی‌های قومی و زبانی مطرح نشده‌است. البته این سؤال در پرسشنامه‌های سرشماری سال ۱۳۶۵ مطرح شده بود ولی به دلیل ملاحظات سیاسی از جمع‌آوری اطلاعات مربوط به آن خودداری شد. با این حال تحقیقات و برآوردهایی در مورد ترکیب قومی و زبانی کشور انجام شده‌است. یکی از این تحقیقات به نمونه‌گیری سازمان ثبت احوال کشور در مرداد ۱۳۷۰ باز می‌گردد که زبان مادری زنانی را که برای دریافت شناسنامه فرزندان خود به دفاتر ثبت احوال مراجعه کرده بودند، مورد پرسش قرار می‌داد. در این نظرسنجی از مجموع ۴۹٬۵۵۸ مادر، ۴۶٫۲٪ به فارسی ، ۲۰٫۶٪ به آذری ، ۱۰٪ به کردی ، ۸٫۹٪ به لری ، ۷٫۲٪ به شمالی ، ۳٫۵٪ به عربی ، ۲٫۷٪ به بلوچی ، ۰٫۶٪ به ترکمنی ، ۰٫۱٪ به ارمنی و ۰٫۲٪ به دیگر زبان‌ها تکلم می‌کردند. مشابه این نظرسنجی در سال ۱۳۷۳ هم انجام شد و به نتایج مشابهی رسید. در این نظرسنجی‌ها مشخص شد که سطح باروری و ویژگی‌های جمعیتی بر حسب جامعهٔ زبانی مادران بسیار متفاوت است و تعداد فرزندان زنده به دنیا آورده در گروه‌های مختلف زبانی بین ۲٫۹ تا ۵ قرار داشت اما مطالعه‌ای دیگر نشان داد که این اختلاف بیشتر از تفاوت‌های فرهنگی و اقتصادی این گروه‌ها ناشی می‌شود تا صرف تعلق قومی و زبانی آن‌ها.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s