HILLSBOROLIGH

HILLSBOROLIGH
واقعایی HILLSBOROLIGH, دنیا را لرزاند. گرچه بیست سال از آن گذشته ولی هنوز, عزیزان این واقعه وحشتناک در ذهن ها نقش بسته اند و هر سال بر آنها احترام می گذارند.
آنها هیچ وقت تنها نخواهند رفت.
(15 آوریل 1989 بیش از 25000 هوادار لیورپول برای تماشای دیدار نیمه نهایی جام حذفی بین لیورپول و ناتینگهام فارست به ورزشگاه هیلزبورو رفته بودند تا از تیم خود حمایت کنند. 96 نفر از آنها هیچگاه به خانه برنگشتند. یادشان گرامی باد. هر چند سالی نه چندان دور, این واقعه نیز در ایران تکرار شد! اما!!!)

پ.م: نقشه ترافیکی شهر تهران (هر 5 دقیقه به روز می شود)

لیورپول امیدوار است تا ترانه ای برای بیستمین سالگرد کشته شدگان حادثه هیلزبورو بسراید و در صدر پرفروشترین ترانه قرار بگیرد.
بازیکنان قدیمی لیورپول و ستاره های موسیقی قصد دارند تا این ترانه را در 15 آوریل به اوج برسانند. چهرهای مشهور و خانواده های داغدیده هیلزبورو نسخه جدیدی از روی ترانه کلاسیک لیورپول Fields of Anfield Road تهیه کرده اند.
بازیکنان قدیمی لیورپول از جمله جان آلدریچ، کنی دالگلیش، بروس گروبلار، آلن کندی، هوارد گیل و فیل تامپسون در سرودن این ترانه همکاری کرده اند. خواننده قدیمی جان پاور، خواننده اصلی این ترانه است که در استودیو Elevator لیورپول در منطقه چیپ ساید ضبط و تهیه شده است.
پیتر هوتون، خواننده اصلی قبلی گروه Farm، چهارمین بیت این سرود بسیار پرطرفدار را اینگونه تغییر داده است:

…I hear the Kopite mourning. Why so many taken on that day.

Justice has never been done, But the memories will carry on

می دونم هواداری عزادار است. چرا آن روز این همه از ما مردند.
عدالت هیچوقت در مورد آنها اجرا نشده است، اما یادشون همیشه با ما زنده است…
فیل پیکت، که پسرعمویش را در آن حادثه از دست داد، مدیر پروژه این ترانه بوده و در کنار کوین مک مانوس از شرکت موسیقی Merseyside ACME در این کار شراکت داشتند.
کوین نلسون، لیورپولی، که آلبومهای گروه مشهور Coldplay را تهیه می کند، نیز در این پروژه همکاری کرده است. بعلاوه گری دیل عضور گروه Echo & The Bunnyman و ادی لاندن از گروه هنری China Crisis در این پروژه شرکت کردند.
استیو راترام، شهردار لیورپول، که خود در آن بازی جام حذفی مقابل ناتینگام فارست شرکت داشت، گفت:”انگیزه مان پرفروشترین کردن این ترانه برای زنده نگهداشتن خاطره آن 96 عزیز از دست رفته است. این ترانه ماجرای این گروه از هواداران لیورپول را نقل می کند که برای تماشای بازی فوتبال رفتند و هیچوقت به خانه برنگشتند.”
“این ترانه نسخه جدیدی است، ریتم آن کمی تندتر شده است و مردم می توانند با آن همسرایی کنند. هنگام ضبط این ترانه در استودیو، تجربه احساسی داشتیم. خیلی ها داشتند گریه می کردند. امیدواریم همه علاقمندان چه اورتونی و چه لیورپولی از این پروژه حمایت کنند.”
فیل هیلز، از شرکت پیکت، در انی باره گفت:”این ترانه لذت بخشی است و خیلی عالی شد که همه عزیزان و حتی خانواده های داغدیده را گرد هم جمع کردیم.”
این ترانه قابل دانلود و فروش در فروشگاههای موسیقی خواهد بود. مالک هر دو نسخه قدیمی و جدید Fields of Anfield Road و نسخه اصلی و کلاسیک ایرلندی آن Fields of Athan Rye مجانی آن را در اختیار لیورپول قرار داده است.
و هزینه اجاره استودیو توسط مؤسسه خیریه شهرداری شهر پرداخته شده است.

Advertisements