امتحان

بعد مدتی دانش اندوزی و دانش سوزی، انتظارم به باز نشست و فیلم اقتباسی Blindness دیده شد.
چهار، پنج سال پیش کتابی فوق العاده ی سارماگادو خواندم و کور شدم. خواند کتاب دور روز بیشتر وقت نخواست ولی هفته ها وقت دیدن مرا گرفت!
کتاب، فیلم هم بود. حداقل اینطور من می دیدم و شاید نمی دیدم! کتاب، فوق العاده بود… شاید هم بینظیر در نوع خود، حداقل جایگاهی در بین کتاب های برتر من داشت.
فیلم Blindness اقتباسی خوب بود. حداقل از نمونه اقتباس های مشابه خود(نمونه بارز پیرمرد و دریا، “همینگوی”)  هر چند ضعف های بسیار داشت ولی روند فیلم کاملا با کتاب برابر بود از شروع رنگ عوض شدن های چراغ راهنما تا آخر ماجرا. نکته ی دوست داشتنی کتاب های “ژوزه”
نداشتن اسم برای کارکترهاست! که البته در فیلم هم کاملا رعایت شد. کاراکترهای اصلی شامل، دکی(دکتر)، زن دکتر، زن روپوسی یا زن عینکی، مرد یک چشم، پسر بچه، مرد و همسرش یا شماره یک که اولین نفر مبتلا به کوری ســــــفید شدند! و آدم بده ی اتاق شماره سه…
حالا که بازار فیلم های اقتباسی گرم شده باید منتظر صد سال تنهایی، آناکارینا، گتسبی بزرگ و خیلی از کتاب های بزرگ دیگه باشیم. البته امیدوارم.

راند دوم امتحان دانشگاه!
اول کتاب و جزوه. چند روز وقت برای وقت گذراندن و بعد یه برگه و خودکار. اینها شدند روند امتحان.ماکت نیو آنفلید لیورپول
ولی بد بختانه این امتحان ما تقریبا ماهاست داره طول می کشه.
ساخت و ارائه، درس و امتحانی شیرین با استادی […] که از دونیا بیزارم کرد.
اولین امتحان ماکت سازی! نتیجه اش این عکس روبروست!

دومین امتحان اسکیس بود که دو روز طول کشید! یعنی تقریبا دوتا 12 ساعت. از 8 صبح تا 8 شب! با تحویل دو تا اسکیس و راندوی آبرنگ، مداد رنگی، ماژیک! واقعا خسته کنند بود. (متاسفانه به علت درگیری شدید توی کار نتونستم عکسی از کار داشته باشم.)

پروژه عکاسی شهریسومین و آخرین امتحان از مجموعه ساخت و ارائه عکاسی که دوهفته است طول کشیده و هفته بعد آخرین و نهایی ترین پروژه عکاسی باید انجام بشه. اولین اونها عکاسی شهری! دومی عکاسی آبادی ولی سومی رو خدا بخیر کنه. که البته مطمئن هستم به دلایلی  آخرین کار به هیچ عنوان تحویل نخواهم داد. هر چند می تونید نمونه ایی از عکاسی شهری و آبادی را اینجا ببینید.پروژه عکاسی آبادی

یک نمونه دیگه از امتحانات این پایین گذاشتم. این هم عکسی از امتحان اسکیس و راندوی آزاد. ایستگاه بین راهی تهران اصفهان، ایستگاه الهام گرفته از حلزونی ست، حلزونی که خانه به دوش در حال مسافرته! حرکت دوار این ایستگاه  باعت می شه مسافر کامل راحتی داشته باشه و… بقیه تعریف از این طرح بمونه برای یه موقع بهتر ولی فکر کنم بدک نشد.(البته این طرح الهام گرفته شده است هر چند طرح اولیته حلزونی و… از خودم بود)
اسکیس و راندوی آبرنگ_ایستگاه بین راهی

 

Advertisements

6 thoughts on “امتحان

 1. شیخ صدوق در کمال الدین از ابی عمیر و او از ابن اذینه روایت کرده که گفت : حضرت صادق فرمود : پدرم فرمود : جدم امیر المومنین صلوات الله علیه فرمود : « پيش از ظهور منجي، مردي قدبلند و سياه در غرب به حکومت مي رسد که نشانه اي آشکار از جدم ابا عبدلله(حسین) با اوست. لشگر او قويترين لشکر روي زمين است و اين لشگر سرزمين کربلا را به تصرف در مياورد تا زمينه ظهور منجي را آماده سازد. او خون مدعيان دروغين جانشيني جدم اميرالمونين را در نجف و قم به زمين مي ريزد و نائبان دروغين مهدي را رسوا مي سازد. او پس از تسلط بر کربلا و نجف به سوي ري تاخته و فرمانرواي يک دست را که خود را به دروغ به ما منتسب مي کند نابود خواهد کرد. در آن زمان شيعيان ما نبايد شک کنند که اوباما ست .»
  ( بحار الانوار – جلد سیزدهم – باب سی ام )

 2. علی اون فیلمه رو دیدی- من فقط یه تیزر ازش دیدم ولی آره صحنه سازی ها عین کتابش بودند..
  بابا راندو!!! ایستگاه!!! می گم حاجی براورد هزینه کردی؟؟ برای این ایستگاه بین راهی چند میلیارد می خوای حلزون؟؟؟ بابا طراح..بیا برو برای این فامیل ما هم یه پاساژ طراحی کن شاخ رو از ما بکشه..
  ای معمار، ای مهندس..

 3. زنده باد بحارالانوار و این پیشگویی بر جمیع ملت ایران مبارک باد

 4. ین روایت کاملا جعلی وساختگی است به دلایل زیر1-بحارالانوارجلد13باب سی ام ندارد2-درکلمات عربی عبارت اوباماست وجود ندارد3-اگرچنین روایتی میبود باید با اندک تغییراتی (نه ماهیتی) توسط سایر ائمه نیز تکرارمیشد4-خود روایت نیز ابطال کننده خودش است چون ذکر شده کربلا رااوباما فتح میکند درصورتیکه این کار توسط بوش انجام شده،وچون امام معصوم دروغ نمی گوید لذا سست بودن وجعلی بودن آنمحرز میگردد5-اگر آقایان راست میگویند دقیقا آدرس کتاب ،نویسنده،شماره شابک کتاب،فصل وصفحه آن راذکرکنند چون چنین کتاب با اهمیتی چون بحارالانوار قطعا نایاب ویک نسخه منحصر بفرد نیست که پیدا نشود-خدا انشاءالله همه مارابه راه راست هدایت فرماید-بدرود

  ===========
  آدم نما:
  تشکر از بابت تذکر. از بابت دعای خیز شما هم متشکرم

 5. با سلام.من از خانه حلزونی یه سری نقشه های معماری و معرفی خانه می خوام.ممنون میشم کمکم کنید.

 6. روایاتی که نوشتی که جعلیه!
  طرح ایستگاهی هم که زدی از جهاتی یکمی شبیه کار آقای مهندس قزل ایاغ به نام نمایشگاه فرش ایران که تو مجلهای معماری هم چاپ شده(مجله معماری و ساختمان شماره 13).
  ======
  تشکر از تذکرهای شما

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s