دعوت

اینجا دانشگاه و پر از کتاب و درس… حالا برای آخر هفته باید برنامه ریزی کرد.
آخر هفته سینمایی
دعوت!! فیلمی اپیزودی که جایزه خانه سینمای را برای حاتمی کیا به همراه داشت. فیلمی با حال و هوای اجتماعی متفاوت با فیلم های دو دهه ی قبل کارگردان همیشه جنگی.
فیلم پنج اپیزودی حاتمی کیا، عالی نبود شاید چون آژانس شیشه ایی یا روبان قرمز نبود!
اشتراک این “شش” اپیزودی که در آخر به “پنج” اپیزود کاهش یافت سقط جنین بود، چیزی که شاید بارها و بارها از دریچه ی دوربین ها گذشته است. شوخی ها و بازیگران زیاد مناسب حال این فیلم نبودند ولی بازی عالی “گوهر خیراندیش” همه اسن ها را لاپوشانی کرد. به هر حال دیدن این فیلم در بازار امروزفیلم(بدون دیدن سه فیلم مهم دیگر “کنعان”، “آوارگنجشک ها”، “سه زن”) پیشنهاد سوم می باشد، بلاخره فیلم موضوعی استاد را نباید سرسری گرفت و ارزش یک بار دیدن را دارد، مخصوصا که کاملا متفاوت از کارهای قبلی است.
و باز مخصوصا با جمعی دوستان…
پ.ن: فیلم کنعان با فوق ستاره هایش بدون شک باید اولین فیلم از این چهار فیلم در نظر گرفت. در ضمن هیچ وقت نباید مانی حقیقی را دست کم گرفت مخصوصا که علیدوستی و حقیقی قبلا هم تجربه همکاری عالی در “چهارشنبه سوری” را داشته اند.
دومین فیلم بی شک “آواز گنجشک ها”ی استاد مجید مجیدی است با آن حال و هوای خاص فیلم های مجیدی. و شاید به عنوان حسن ختام باید سه زن را نیز مزمزه کرد شاید به خاطر بازی های شاهکار رضا کیانیان. (راستی “فرزند خاک”، محمدرضا اهنگر را باید در لیست کنجاند)
پ.ن: EA بلاخره 09 را طی این هفته ارزه می کند. برای بچه های FIFA باز خبر خوشی بود مخصوصا که گرافیک و نوع حرکات به 250 حرکت ارتقاع پیدا کرد!!!!

Advertisements

One thought on “دعوت

Comments are closed.